FEMİNART 26 Ülkeden 50 Sanatçı’yı ” Sanat Her Yerde” Teması ile Trabzon’da Buluşturacak

1399

YADİGAR AYGÜN-EMPATİ HABER
Trabzonlu kadın sanatçıların kurduğu ve bugüne kadar 30 ülkede temsilcilik ve Türkiye’de 9 şehirde Dünya’da 3 ülkede şubeleri ile örgütlenmeyi başarmış “Femin & Art” Trabzon’da da başarılı işlere imza atmaya devam ediyor.


Sanatın evrensel dili ile ülkelerarası sanat ve dostluk köprüsü kurulacak

FEMİNART Uluslararası Kadın Sanatçılar Derneği kurucusu ve Genel Başkanı Şükran Yargın Üst ;”20 – 27 Temmuz 2018. Bu yıl 9. Uluslararası sanatçı buluşmamız ”SANAT HER YERDE” 26 ülkeden 50 sanatçı Trabzon’da buluşacağız. Bu buluşmaları organize etmek elbette çok yorucu. Sanatçılarla yazışmaları sponsor arayışları ve birçok zorlukları var ama o farklı kültürlerin buluşmasının hazzı bize bu zorlukları aştırıyor. Heyecanla özveri ile çalışıyoruz. Yeni ülkelere yeni insanlara ki sanatçılar insanın özüdürler. Dil din ırk ayırmadan insan özünde birleşiyoruz. Daha güzel bir dünya barış içinde bir dünyayı örmek için ellerimizi birleştiriyor. Bu yıl gelen ülkelere baktığımızda birbirleri ile iyi ilişkileri olmayan ülkeler var örneğin İsrail, Filistin, Suriye, Irak ama hepimiz Trabzon’da bir araya gelerek dostluğu kardeşliği güzellikleri umudu yeşertecek sanatın evrensel dili ile Ülkeler arası dostluk kültür sanat köprüleri kuracağız.” dedi
”Dünya’nın Gözü ile Trabzon” eserleri sergilenecek
Başarılı sanatçı Üst; ”FEMİNART bütün dünyada bilinen izlenen ve genel merkezi Trabzon olan bir sivil toplum kuruluşu. Kurucusu olmaktan gurur duyuyorum. Bu gün bir çok yerde yapılan calıştayların öncüsü biziz. İlk 2008 yılında üç ülke olarak başladık ve her gün farklı ülkeler bize katıldı. 8 uluslararası buluşmada 50 ye yakın ülke sanatçısı Trabzon’a geldi. Hepsi iyi izlenimler ve kalplerinde sevgi ile birer turizm elçimiz olarak ülkelerine döndüler. Hiç biri ile bağımız kopmadi. Dostluklarımız hepsi ile devam ediyor. Bu yıl 26 ülkenin yarıdan fazlası yeni ülkelerden ve yeni sanatçılardan oluşuyor. Çok güzel bir programla yine dolu dolu bir hafta geçireceğiz. 20 temmuz saat 18.00 meydan parkında Atatürk heykeline çeken sunma ve etkinlik açılış konuşmalarımızı ardından Hamamizade Kültür Merkezi’nde sanatçıların eserlerinden oluşan sergimiz açacağız. Trabzon ve ilçelerini gezecek üç gün Beypınarı Yaylası’nda konaklayarak resim calışması yapacağız. Sanatçılarımız gezip gördükleri yaşadıkları kendi duyarlılıkları katarak ”DÜNYANIN GÖZÜ İLE TRABZON” teması ile oluşturacakları eserlerini 26 temmuz saat 18 00 de Hamamizade İhsaniye kültür Merkezin’de sergileyerek. Bir başka etkinlikte tekrar buluşma dileği ile Uluslararası Sanatçı buluşmamız sonlandıracağız. Bize bu etkinlikte destek veren Trabzon valimize il kültür müdürümüz .büyük şehir belediye başkanımıza. Ortahisar Belediye Başkanımıza .sanayi ve ticaret odamıza. Ali Osman Ulusoy Şirketler Grubu Başkanı Hülya Ulusoy ve Trabzon Eczacılar Odasına teşekkürlerimizi iletiyoruz. Her şey ülkemiz için şehrimiz için bölgemiz içi çalışmalarımıza ve etkinliklerimize Trabzon halkını bekliyoruz” ifadelerini kullandı..
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir