Mevzoo Cafe’ye tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

1430

Hayvan Koruma Departmanı(HAYKODEP) Acerkent Mevzoo Cafe’de bir aslanın doğal yaşam alanından kopartılarak ziyaretçilere gösterilmek için kafeslere kapatılması hakkında konuştu.
HAYKODEP yaptığı açıklamada;”Her gün takipçilerimizden bu işletme ile ilgili onlarca fotoğraf gelmeye devam ediyor. Mevcut kafenin çeşitli bölümlerinde bir sürü yabani hayvan yetersiz koşullarda bırakılırken, tepkiler çığ gibi büyüyor. Aslan gibi bir hayvanın sırf ziyaretçilere gösterilmek için yan bile dönemeyeceği şekilde kafeslere kapatılmasına karşıyız, yetkilileri göreve çağırıyoruz.” dedi

HAYKODEP;”Bir nargile kafede kanatlısından büyük yırtıcı kedilerine kadar hayvanların bulunması ve aynı ortamda yemek yenmesi ve içecek içilmesi ne kadar sağlıklı olabilir. Bir de işin diğer boyutu o dumanın kanatlılara ve diğer hayvanlara zarar verme durumu var tabi ki. Hepsi birer pasif içi konumunda.Bu formatın ne kadar tehlikeli olduğunun farkında değiller. Hayvanat bahçesinde bir aslana bu kadar yaklaşabilir misiniz? Ortada tel yok ,koruyucu kafes veya güvenlik şeridi yok.Akıllarda bir sürü soru işareti ve endişe var .Olası bir kaza durumunda bu camın kırılması durumunda sizce bu fotoğrafın sonu nasıl sonuçlanır ? Bunun yasal yaptırımı ve hukuki olarak bir cezai işlemi yok mu ? Yada kanunlara göre 2 m ötemde aslan yürürken nargile içebilir miyim ?
Sizde tepki göstermek için haberi paylaşın ve fikirlerinizi yorum olarak belirtin.” dedi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir