Akşener: Hayvanlar İçin “Hayata Saygı ” dedi

828

YADİGAR AYGÜN-EMPATİ HABER

İYİ Parti Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener , İYİ Parti internet sitesinde  “Hayata Saygı ” başlığı altında hayvanlara yer verdi.

İnternet sitesinde yapılan açıklamaya göre “Türkiye İyi Olacak” diye çıktık yola. Ülkemizin yönetimine talibiz. Hayatı daha iyi yapmak, hedefimiz. Bizim için hayat; doğamız, kültürel – tarihi mirasımız, değerlerimiz ve canlıya duyduğumuz saygının toplamıdır.Bu vatanı korumak ve hak ettiği noktaya çıkarmak boynumuzun borcudur” diyoruz. Vatanını sevmek; toprağını, suyunu, havasını, içinde yaşayanları, gönlünün en güzel yerine koymaktır. Her karışı ecdadımızın kanıyla kazanılan bu toprakların çoraklaşmasına, sularının kurumasına engel olmaktır. ” dedi.

 Hayvanlara Saygı Hayata Saygıdır

Site yapılan açıklamada; “Sokakta hayvanlar kavurucu sıcaklarda susuz, kara kışta barınaksız kaldığında İYİ bir hayat yaşayabilir miyiz? Yaradanımızın bize bahşettiği yağmurdan sonraki toprak kokusunun, bahardaki kuş seslerinin, denizin altındaki balıkların güzelliğine tanık olmadıktan sonra, sokakta tebessüm yerine öfke, tevazu yerine böbürlenme baskın geldiğinde, hayatımız ne kadar İYİ olabilir ki? Bizi diğer toplumların önüne taşıyan değerlerimiz, ananelerimiz, en büyük zenginliğimiz olan kültürel ve tarihi mirasımız, maalesef maddiyat temelli yoz değerlerle yer değişiyor, yok ediliyor. Türkiye’de yaşayan insanı, hayvanı, bitkiyi ve onu besleyen toprağı, havayı, suyu ve tüm bunları bir arada tutan değerlerimizi korumak, en büyük sorumluluğumuzdur.Bu yüzden internet sitemizde ‘Hayata Saygı’ bölümünü açtık; hayata ve vatanımıza sahip çıkalım diye. İYİ bir hayat için, ‘Hayata Saygı’ diyoruz. ” dedi.

Cinsel İstismara Maruz Kalan Cedric adlı Kediyi Sahiplenmişti

İyi Parti Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz aylarda (19 Şubat 2018) İzmir’de tecavüze uğrayan Cedric adlı kediyi sahiplendi. Akşener, resmi sosyal medya hesabında yaptığı açıklama şu şekilde; “Zor zamanlar geçirmiş olan kedimiz artık yeni evinde. Düzenleyeceğimiz hayvan haklarını koruma kanunu ile hayvana eziyet, tecavüz ve kötü muameleye karşı caydırıcılığı olan önlemler alacağız. Allah’ın sessiz kulları da inşallah iyi olacak.” dedi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir