Japonların Uzun Ve Mutlu Yaşam Sırrı ‘IKIGAI’ Raflarda Yerini Aldı

423

Haber: Seher DURGUT// Çağımızın en zor ve anlaşılması güç rahatsızlıklarından depresyon, gün geçtikçe yaygınlaşıyor. İki bireyden birinin, hayatında en az bir kere yaşadığı bu rahatsızlık, yaşam kalitesini düşürüyor. Bu rahatsızlık sürecinde neler yapılmalıdır sorusu, internet üzerinde oldukça çok araştırılıyor, birçok çözüm önerisi gösteren bilgilere erişiliyor. Bu bilgilerden biride, Ikıgaı felsefesi…

Son zamanlardan Japon Felsefesine yönelim oldukça artış göstermekte, yeni çıkan kitaplar bu konu hakkında birçok fikir sunuyor. IKIGAI yaşam tarzı da bunlardan biri.

Peki, Ikıgaı nedir?

Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı olarak adlandırılıyor. Uluslararası çoksatan bir rehber olan Ikıgaı’yle oldukça fazla fikir sunuyor. Japonlar herkesin bir ıkıgaısi olduğuna inanıyor, her sabah yataktan kalkmaları için bir sebeplerinin olduğu söylüyor.

Hector Garcia ve Frances Miralles’in yazdığı Ikıgaı felsefesini tanıtan, İlham verici ve rahatlatıcı bu kitap sizlere kendi ıkıgaınizi keşfetmeniz için gerekli tüm bilgileri veriyor.

Aceleci davranmamanızı, hayat gayenizi keşfetmenizi, ilişkilerinizi canlandırmanızı ve kendinizi tutkularınıza adamanızı sağlıyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir