Guzide Uzun; Ayasofya Müzemizi Geri İstiyoruz

190

Cumhuriyet Halk Partisi CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun, “Bundan sonraki süreçte alınmış bu yargı kararının yaşama geçirilmesi ve yeniden Ayasofya’nın Müze olarak işlevlendirilmesi ile ilgili tüm kamuoyu çalışmalarında ve yasal başvuruların tarafı takipçisi olacağız” dedi.

Samsun İdare Mahkemesi’nin Ayasofya Müzesi için aldığı karar hakkında açıklamada bulunan CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun, “Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon İl örgütü olarak, Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhcu ve Yönetim Kurulu’na Ayasofya Müzesi için gösterilen duyarlılık ve mücadele adına teşekkür ediyoruz. Yasal başvuruların tarafı takipçisi olacağız ve yargı kararının arkasındayız” dedi.

YASAL BAŞVURULARIN TARAFI TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Müzemizi geri istiyoruz diyen Başkan Güzide Uzun, “Bundan sonraki süreçte alınmış bu yargı kararının yaşama geçirilmesi ve yeniden Ayasofya’nın Müze olarak işlevlendirilmesi ile ilgili tüm kamuoyu çalışmalarında ve yasal başvuruların tarafı takipçisi olacağız. Ayasofya esnafının yeniden müze işlevi sayesinde edineceği artı kazancın mahalle esnafına yeniden kazandırılması, sadece Trabzon için değil hem Türkiye hem de uluslararası düzeyde çok önem arz eden bu tarihi mirası korumak ve gelecek kuşaklara aktarmak adına yapacağımız her şey Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon İl Örgütü’nün 4 bin yıllık bu tarihi kente karşı görevidir” ifadelerine yer verdi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir