FEMİNART’TAN 95. YILA ÖZEL ‘CUMHURİYETİN RENKLERİ SERGİSİ

266

YADİGAR AYGÜN-EMPATİ HABER
Uluslararası Kadın Sanatçılar Derneği (FEMİNART) yine görkemli bir sergi ile Trabzon’da sanat severleri buluşturdu.
İl Kültür Müdürlüğü ve valilikle birlikte Cumhuriyeti 95. yılı nedeniyle açılan ”CUMHURİYETİN RENKLERİ” karma resim sergisine 33 FEMİNART üyesinin farklı tekniklerde 70 eseri sergilendi.

Açılışta konuşma yapan Uluslararası Kadın Sanatçılar Derneği Kurucu ve Genel Başkanı Şükran Üst; ”Cumhuriyet yaşamdır,özgürlüktür,bağımsızlıktır,mutluluktur,eşitliktir,adalettir,hak tır hukuktur,laikliktir. Bu tün bunları bize armağan eden ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına sonsuz teşekkürler, ruhları şadolun. Cumhuriyeti yaşayan ve yaşatan herkese eşekkür ediyorum. Biz kadınlar Cumhuriyete çok şey borçluyuz. 95. yılımız kutlu olsun.Yaşasın Cumhuriyet”dedi
Açılışta kültür müdürlüğü adına bir konuşma da Feyhan Kurnaz, müdürlüğümüz bu güzel ve anlamlı sergiye ev sahipliği yapmaktan onurlu ve gururludur. nice 95. yıllarda cumhuriyetimizi hep kutlama umuduyla tüm katılıcılara teşekkür ediyorum.
Cumhuriyetin renkleri sergisinde Haluk Levent’in sesinden İzmir marşı eşliğinde Trabzon vali
eşi sayın Şengül Yavuz . Vali yardımcımız ve Ali Osman Ulusoy Şirketler grubu Başkanı Hülya Ulusoy, il kültür müdür yardımcısı Feyhan Kurnaz ile FEMİNARTGgenel Başkanı Şükran Üst birlikte Cumhuriyet pastasını kesti .
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir